Lääne-Harju Koostöökogu puhub jutukera veerema ...

PADISE LASTEAIA PROJEKT „VANAEMA JUTUKERA"

Meie projekti „Vanaema jutukera” eesmärk: vanavanemad on põlvkondade sidususe kandjad, neilt on palju õppida - mälestused esivanemate mängumaalt käegakatsutavasse lähedusse, seega tänasesse päeva.

Septembris on vanavanematepäev, kuid tähelepanu meie esivanematele tuleks jagada oluliselt rohkem. Vanavanemad on meie elus sama olulised pereliikmed nagu ema ja isa, ilma nendeta on meie maailm tunduvalt igavam. Kindlasti on nad väga huvitatud lapselaste käekäigust, kuid sageli lasteaia majja nad ei satu ja meil toimuvaga kursis ei ole. Vanavanemad mängivad paljude laste elus erilist rolli ning võivad vanematele pakkuda tuge, nõu ja lapsehoidmist. Kuid nende idee lapse parimast kasvatamisest on mõnikord ka absoluutselt teistsugune ning see võib põhjustada isegi pingeid. Meie aga vastupidiselt soovime võtta vanavanemate lapsepõlve kogemusest parima osa rõhutamaks tervislikke eluviise ja propageerimaks loovuse arendamist looduskeskkonnas. Meie lapsed saavad ettekujutuse, et ka ilma nutikate vahenditeta on olnud võimalus kogeda õnnelikku, tervislikku, loomingulist ja põnevat lapse maailma.

Projekt annab võimaluse luua tihedamad suhted vanavanematega ja vastu saame kuhjaga toredaid mälestusi esivanemate lapsepõlveradadelt. Eeskuju nakatab ja kasutame igapäevaelus enam tegevusi õues, leiutame mänge looduslikest materjalidest ja võtame kasutusse tolleaegseid liikumismänge. Projekt annab suurepärase võimaluse luua põlvkondade üleselt raamat, kus lapsepõlvelugusid pajatavad vanavanemad ja illustratsioonid loovad lapselapsed, meie lasteaia kasvandikud. Vanavanemate lugudest koostatud „VANAEMA JUTUKERA” raamat jääb õppevahendiks kõikidesse meie rühmadesse ja vanavanematele mälestuseks. Kuna lasteaed tähistab jaanuaris 2022 oma  40. juubelit, siis valmiv trükis on suurepärane kingitus ka meile kõigile ja samuti külalistele, lasteaedadele, firmadele, toetajatele.

Lapsevanematelt ootame koostööd meie projekti eesmärkide elluviimiseks ja nad on oluline lüli õpetajate ja vanavanemate vahel ning seda nii informatsiooni vahendamise kui ka motiveerimise mõttes. Hetkel tegeleme lapsepõlve mälestusi kajastavate kirjutiste (lühijuttude, luuletuste) kogumisega vanaemadelt ja vanaisadelt. Kajastada võib kõike, mis meenub, olgu need siis põnevad mängulised tegevused, juhtumised, vallatused jne. Kohe-kohe asume koos lastega illustratsioonide loomise juurde, selleks saime rahastuse ka uutele põnevatele kunstivahenditele. Tänutäheks saavad kõikide autorite lood raamatusse, mida illustreerivad lapselaste joonistused.

Usume ikka, et koostöös sünnivadki imed!

Projektijuht Virve Tauts

Padise Lasteaia liikumisõpetaja

 

Sündmus saab hoogu koostööprojektist "Puhume purjesse - Lääne-Harju Koostöökogu kogukondade ühtsuse ja koostöö toetamine läbi uudsete tegevuste ning sündmuste", mille tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.

Lisainfo: koostööprojektide koordinaator Eliko Kõiv, 5354 2379, eliko@vomentaga.ee

Viimati lisatud uudised

11.06.2024
Uudiseid saad lugeda SIIT
08.06.2024
23.-24. augustil toimub koostööprojekti "Piirkondade kogemusvahetus ja tegevusrühmade koostöö arendamine" suveseminar liikmetele. Osalevad seitsme...
31.05.2024
23. mail.2024 kogunenud Lääne-Harju Koostöökogu juhatus kinnitas 2024 märtsi taotlusvooru paremusjärjestuse ja rahastusettepanekud PRIAle: Meede 2...